فرزند زمان خود باش

کلافه شده بودم بس که چشم های دخترک زمان های طولانی با صفحه گوشی مماس می شد. راه کارهای معمول برای کم کردن این زمان و وابستگی اش جواب نداد.

مجموعا سه ساعت طول کشید که یک راه حل برای پنهان کردن نرم افزارها و ابزارهای مورد علاقه طهورا در موبایل خودم پیدا کنم، اگر زمان سرچ کردن و نصب نرم افزارهای مختلف و تست آن ها و... را هم حساب کنم می شود سه روز. بعد از این که فهمیدم تقریبا هیچ کدامشان نیازمن را برطرف نمی کند به حقه های درون نرم افزاری فکر کردم و سرانجام یک راه حل بکر (البته به زعم خودم) به ذهنم رسید.

تا جایی که جا داشت صفحات لانچر(= دسکتاپ در پی سی) را زیاد کردم و همه آن چیزهایی را که نمی خواستم در دسترسش باشد را گذاشتم در آخرین صفحه. به نظرم وقتی یکی دو صفحه اول را برود و بعد به صفحه های خالی برسد و چند صفحه خالی را هم زیرورو کند ناامید خواهد شد و به صفحه دوازدهم نخواهد رفت. در اولین برخورد دخترک با موبایل، به محض این که ابزارهای مورد علاقه اش را پیدا نکرد و چند صفحه خالی هم جلو رفت به سرعت صفحه های لانچر را کوچک کرد و سریع فهمید همه ابزارهای ممنوعه اش در آخرین صفحه است و با دو تاچ به همه شان رسید.

من سه ساعت فکر کردم، منی که الان بیست سال است از اولین نسخه های سیستم عامل ماقبل ویندوز تا آخرین سیستم عامل های لینوکسی را کار کرده ام سه ساعت فکر کردم، اما حقه ام کمتر از سی ثانیه جلوی بچه سه ساله دوام نیاورد. فهمیدم خیلی عقبم، فهمیدم حتی تحصیلاتم هم به دردم نمی خورد، باید فرزند زمان خودم باشم .

پی نوشت: عمرا اگه کم بیارم من ! این پاتک طهورا آنقدر غیرت تکنول‍وژیکی ام را تحریک کرد که بر آن شدم خودم از صفر یک برنامه بنویسم اما خدا را شکر یک نرم افزار پیدا کردم به نام kids place که در کافه بازار هم می توانید دانلود کنید. یک لانچر می سازد برای فرزند دلبندتان (و یا احیانا هر استفاده کننده دیگری) که صرفا برنامه هایی که شما اجازه بدهید را قابل دسترسی می کند و حتی میتوانید زمان استفاده را هم محدود کنید. اینجوری دخترک فقط محدود است به چند برنامه که برای خودش به مرور زمان کسل کننده شده و قانون مندی و محدودیت استفاده از گوشی را هم درک کرده است.

/ 10 نظر / 30 بازدید
مرجان

تو همون لانچر یه گزینه ای داره برای مخفی کردن برنامه هاالبته تو گوشیهای سامسونگ من دیدم

?FoadjOOn ?

گاهــــي وقتــــا يــه نفـــر فقــط يــه نفــر باعـث ميــشه کــه حــس کنــي چيـــزي کــه تــو رو روي زميــن نگــه داشتـــه جــاذبه ي زميـــن نيست به ما هم سر بزن http://cafe70.ir

مرجان

یه برنامه نصب کردم به نام go luncher بعد گوشه سمت راست بالای صفحه یه گزینه اومد به عنوان هاید!

مامان نازنین زهرا

اگه طهورا جون حساسیت شما را متوجه بشه فکر میکنم حساس تر بشه .....این طور نیست..؟؟؟

مامان طهورا

چنان شیرجه زدم رو گوشیم تا این برنامه رو نصب کنم که قلنج شدم[چشمک]

هیوا

خیلی جالب بود :)) پسرک من هم خیلی خودشیفته شده بود و مدااااااااااااااااام روزی دو سه ساعت فیلم ها و عکسهای تکراری خودش را توی گوشی تماشا می کرد! یا بازی می کرد. خلاصه که من هم یهو عزمم را جزم کردم و همه ی فیلم ها و عکسهایش را روی لپتاپ ریختم جز یکی دو تا! بقیه نرم افزارها رو هم بالکل حذف کردم تا یک مدت یکی دو ماهه فقط از گوشیم در راستای اهداف گوشی صرف استفاده میکردم یعنی تماس و پیامک! ولاغیر! بعد از اینکه ترک اعتیاد کرد، دوباره نرم افزارهای دلخواهمو ریختم هرچند که موبایل رو اصلا جلوی چشمش مدت طولانی استفاده نمی کنم اونم دیگه حساسیتی نداره. چون چندین بار چک کرده دیده خبری نیست! این شد که دیگه پسرکم بی خیال موبایل من شد.. فهمید دیگر چیز به دردبخوری وجود ندارد.

جذاب ترین هدیه

تولید و بافت تابلو فرش از چهره و عکس شخصی (تخصصی ترین مرکز بافت تابلو فرش از چهره) بهترین یادگاری و دکوراسیون در زندگی چه کسانی را واقعا از صمیم قلب دوست دارید!!! عکس از شما بافت تابلو فرش از ما از هر کجا که هستید فقط کافیست عکس مورد نظر را برای ما ایمیل کنید مدت زمان بافت و تحویل تابلو فرش فقط کمتر از ده روز جذاب ترین هدیه ای که تا به حال تجربه کردید ماندگاری تا صد ها سال.هدیه ای ماندگار و جذاب از فرش تصویری آریا نگار تخفیف ویژه _قیمت ها را مقایسه کنید!!! بهترین هدیه برای عزیزانان 09127502807 واتس آپ و وایبر هم انلاین هستم. پاسخگویی 24 ساعته 09127502807 به وبلاگ هم سر بزنید www.farshetasviri.blogfa.com ما را به لینک دوستان خود اضافه کنید

مسافر

حالا چه چیزایی براش تو گوشی جذابه بازی خاصی تو گوشی هستش یا همینجوری از ور رفتن با گوشی خوشش میاد در پناه خدا [گل][قلب]

مرجان

اینجور که معلونه دختر فرزند زمان خویش نیست بلکه فرزند زمان آیندست! یه کار دیکه هم میتونی بکنی گوشی رو در حالت ایمن روشن کن

مرجان

نه فلایت مد نه! اگر گوشیت سامسونگه،موقع روشن کردن که دکمه کنار رو نگه میداری که روشن بشه ،خیلی زیاد نگه دار ،اینحوری گوشی در حالت ابمن روشن میشه و فقط برنامه های اصلی گوشی بالا میاد