وقتی حوصله نداریم

حوصله نداریم شخصیت کارتونی ایرانی بسازیم بنابراین کروات باب اسفنجی را حذف کردیم و این گونه یک شخصیت کارتونی با هویت ایرانی ایجاد شد که بتواند توی تبلیغات لوازم التحریر سهند به بچه ها لبخند بزند.

****

برنامه های تابستانی برج میلاد رفته بودیم، یک غرفه با  حداقل هزینه و بیشترین جذب کودکان برنامه داشت، هزینه هایش یک کامپیوتر و یک آمپلی فایر بود، که آهنگ های رنگی و دوپس دوپس را با حداکثر ولوم پخش می کرد و همه بچه ها (و بزرگترها) ناخودآگاه تمایل به رقص پیدا می کردند و برای این که صورت شرعی هم به قضیه ببخشند یک شعر آبکی در ثنای وطن پرستی اجرا شد که مبادا اینجا با ... اشتباه گرفته شود. از آن روز بود که دخترک ما عاشق بقص ( = رقص) شد!

 وقتی باید هزینه ها را کاهش بدهیم  و می خواهیم اوقات فراغت ملت را پرکنیم و حوصله فکر کردن هم نداریم همین می‌شود.

****

شبکه پویا . کارتون پاندای کونگفوکار.

آهوی غمزه  چشمی در ابتدای قسمت، چشم دوست پاندا را می گیرد و چند پلان بعد نامه آهو به دوست پاندا می رسد که شب بیا فلان جای خلوت برای "مصاحبه کاری"! و پاندا و دوستش هم به آنجا می روند و ...

بعله. دوستی های جنس مخالف را که تا آخر خط هم توضیح داده می شود را با سانسور تبدیل به یک رابطه کاری می کنند.

گیرم بچه اصل قضیه را هم نگرفت و واقعا فکر کرد این یک رابطه کاری است، آن غمزه های آهو خانم و دهن آب افتاده آقای دوست پاندا را چه کند؟ آن ها هم سانسور می شود؟

وقتی حوصله ایجاد کارتون های  دین مدارانه را نداریم و باید باکس برنامه های شبکه پویا را پر کنیم معلوم است که چه اتفاقی می افتد؟

 

پی نوشت: نوشتم حوصله "نداریم" نه حوصله "ندارند". چون معتقدم این تولید محتوا برای کودکان شاید بشود از درون همین وبلاگ  مادرانه کم بیننده شروع بشود و نگاه کلان و مدیریتی به قضیه فقط رفع مسئولیت می کند.

/ 7 نظر / 30 بازدید
پوران

دفاعتون مبارکه ارشد یا دکتری؟ اینا برا بزرگاش نمیتونن فرهنگسازی کنن نمونه اش همین افزایش جمعیت چه برسه به بچه ها

mahtab

سلام از اشنایی با شما خوشحالم یک عالمه با پستتون موافقم و یک دنیا ناراحتم از این حوصله نداشتنها و بیشتر از همه ی اینمها خیلی خیلی میترسم برای این بچه ها

اسما

سلام دیشب با طهورا همش تو خواب من بودید. تو خوابم حالتون خوب بود. امیدوارم همیشه حالت خوب باشه. دفاع مبارک. تاخیرش رو بذار به حساب داشتن یه دختر 1 سال و سه ماهه

مامان سیدی و ساداتی

سلام با نظرتون موافقم.باید دست به کار شد و کارهای به ظاهر کوچیک رو دست کم نگرفت.چرا نمیاین تو گروه ما؟

سارا

سلام فکر کنم اولین باره می خونم مطالبتون رو. از آشناییتون خوشحالم و خوشحالتر از اینکه همدرد پیدا کردم. من دلم از شبکه پویا و باب اسفنجی و پاندا و اسکار و تنیس بازها و فوتبالیستها و ...خونه. ولی به نظرم نمیاد فقط بی حوصلگی باشه. کمی هم شاید تعمد در کاره.

مسافر

کار برای بچه ها چه تو خونه تو چه گروه و چه هر جای دیگه خیلی فکر می خواد خیلی برنامه می خواد نمیشه یهویی بدون توجه به روحیات و آینده بچه ها چیزی ساخت د رپناه خدا