فرزندم را ایرانی بار می آورم

زمان:چهار سال پیش

فروشنده سیسمونی:خانم ایرانی ش هم دارم اما برای شما جنس بهترو می گذارم, حیف توراهی خوشگلتون نیست, لباس زمخت تنش کنین؟(یعنی من نمیدونم یکی از اعلاترین نخ های دنیا رو خودمون داریم و انگار بقیه بچه های این کشور, همه شان اگزما گرفته اند!)

 

زمان :دوسال پیش

وای چرا این قطره های آهن تلخ رو به خورد جگرگوشه ت میدی؟ برو آمریکایی شو بخر, اینقدر خوشمزه ست که عوض قطره قطره قلپ قلپ میخوره.(آقای متخصص اطفال توصیه کردند عوارض خوشمزگی این قطره ها بیشتر از اثر مفیدش است)

 

زمان:امسال

آخ بدو, فلان مارک حراج زده, جا نمونی برای لباس عید بچه ت.

 

زمان:آینده نزدیک

مدرسه هم باید مثل لباس برند باشه, دنبال یه مدرسه باکلاس و برند میگردم!(یعنی عینا این جملات را شنیدم ها! که گفتند معیار اول انتخاب مدرسه بچه شان, شیک و باکلاس بودنش است)

 

آینده نه چندان دور:...بوق....بوق...بوق... به این مملکت, دولت چی کار میکنه برای اشتغال جوونا؟ کارخونه ای که بچه ام کار میکرد تعطیل شد. الان چند ماهه بیکاره, چرخ مملکت نمیچرخه, زیر تحریم له شدیم, تورم زیاده ... 

 

پی نوشت:بله, همان مسؤلینی هم که با مقابله نکردن با قاچاق, با عدم تصویب قوانین حامی تولید, با اجرا نکردن همان قوانین, با نظارت نکردن روی اجرای قوانین و.... چوب لای چرخ تولید می کنند هم روزگاری بچه بوده اند و مادرهایشان فرصت داشتند آن ها را متعهد و متخصص بار بیاورند و عرق وطن پرستی شان را بالا ببرند.

 

پی نوشت :ارجاع به پست های آخر مسیر, در مورد نحوه تربیت فرزند با رویکرد وطن مداری.www.sl80.blogfa.com

/ 3 نظر / 92 بازدید
مرجان

یه حرف جالبی رضوان میگفت میگفت دستی که کالای ایرانی رو ساخته دست یک بچه شیعه است و دستی کالای خارجی رو ساخته دست یک.... انرژی کع این به خانه می اورد کجا و آن کجا.

نوترینو

عاشقت شدم عزیزم مخصوصا وقتی پست های مربوط به دانشجویی ات را خواندم . من مجردم ارشد فیزیک می خوانم اما براستی به همین نقطه رسیدم دیگر تاب فیزیکی که عاشقش بودم را ندارم و دلم می خواهد فرار کنم به دنیایی که دنبال نیازهای واقعی زندگی ام باشم دنبال کسب مهارت زن بودن مادر بودن و انسان بودن و اطرافیان گویند حیف توست که درس را رها کنی دلم می خواهد بگویم حیف من است که خودم را رها کرده ام و به فیزیک چسبیده ام روزها به سختی می گذرد التماس دعا

مسافر

دقیقا همینه که نوشتی البته ما با لباسهای ایرانی بدون مارک معروف دو بچه رو بزرگ کردیم (دووم اوردن) در پناه خدا