استاد در توضیح convex hull روی تخته چند تا نقطه می گذارد و شروع می کند به کشیدن چند ضلعی با کمترین محیط دور نقطه ها
بعد شروع می کند به گفتن الگوریتم محاسبه اش.
توی ذهن خودم دارم فکر می کنم کاش یکی پیدا می شد convex hull دغدغه های یک زن را بتواند محاسبه کند با نقطه هایی از مسئولیت های مادری؛ همسری؛ خواهری؛ دختری؛ عروس؛ دانشجو؛ شاغل ....طوری که کمترین هزینه مادی و معنوی به دوش این زن باشد.


کاش مسئله های حل شده دنیای خشک ریاضی را می شد راحت به مسئله های open‌ دنیای واقعی تبدیل کرد و الگوریتم آن را با هزینه n log n‌و حتی کمتر اجرا کرد...  

/ 3 نظر / 14 بازدید
sara

طوری که کمترین هزینه های مادی و معنوی به دوش زن باشه؟؟ خوب خانوم خوشگله اگه اینطوری باشه که دیگه بهشت زیر پای مادر نمی شه. یا این همه توصیه نشدیم برای احترام به مادر، مادر، مادر... مادر در طول تاریخ همیشه بیشترین هزینه های معنوی رو متحمل شده و خواهد شد. مادر ها باید خیلی قوی باشن تا بتونن زیر بار این هزینه ها مثل کوه بایستن.

بابای امیرحسین

قانون اول ترمودینامیک انرژی ورودی منهای انرژی خروجی برابر انرژی تولید شده اگه جلوی خروج انرژی را بگیریم تمام انرژی ورودی به انرژی تولید شده تبدیل میشه همون انرژی که باهاش میشه وظایف مادری همسری خواهری و... را انجام داد. این مساله حل شده فکر کنم بهتون بشتر از الگوریتم convex hull کمک کنه

بابای امیرحسین

راستی یادم رفت بگم پسر من به دنیا اومد نظری که گذاشته بودین"میشه دکترهایی را پیدا کرد که بدون گرفتن پول اضافی کار زایمانو انجام بدن" تو ذهنم بود آخرشم به پست یکی از همین خوبها بر خوردیم.