خط شکن

  • کم پیش نمی آید که با دیدن برنامه های تلوزیون کفرم در بیاید؛ از این که بعضی برنامه ها چقدر ضددین هستند؛ مصداق هایش را هم که همه می دانند.
  • چند وقت پیش ریحانه به مادرش گفت آرزو دارد وارد عرصه بازیگری بشود؛ و مادرش هم شدیدا با آرزویش مخالفت کرد که من هرگز اجازه نمی دهم دخترم بازیگر بشود؛
  • وقتی علتش را پرسیدم گفت: یه بازیگر زن معرفی کن که حداقل حجاب رو پشت دوربین داشته باشه؛ چادر نه ها؛ می گم حداقل حجاب؛ حتی کوتاه تر هم  میام؛ می گم بدون آرایش فجیع.
  • جوابی نداشتم بدم، برای امثال ما؛ حجاب مرز سفت و سختی ست ، نمی شود کوتاه آمد. برای مادری که کلی عشق و وقت و انرژی گذاشته که دخترش چادری شود تصور این که برود توی فضای بازیگری فعلی  معنی اش از دست دادن همه ارزش هایش است.
  • اما تکلیف فیلم ها وسریال ها چه می شود؟ همچنان باید آدم های دور از دین نویسنده و بازیگر و کارگردانش باشند؟ همچنان تصاویر مسجد و نماز و روحانی و ریش و چادر باید فقط مستمسکی باشند برای اخذ مجوز؟
  • خود من هم از این فضا خوشم نمی آید اما راه حل عقب کشیدن و پس زدن و اخ و اه و پیف و نچ نیست؛ وقتی بازیگرهای  قوی کاربلد متدین وارد فضا بشود این فضای مصنوعی می شکند ،و البته این فضاشکنی ها هم هزینه دارد.
  • چرا ما دنبال تربیت نیروی متدین کاربلد توی حوزه های هنری نیستیم؟ چرا نباید بعنوان یک مادر آرزو کنم بچه ام خط شکن چنین جبهه هایی باشد؟ جبهه هایی که الان بشدت در حال جنگ هستند اما نیرو کم دارند.
/ 2 نظر / 23 بازدید
ستاره

به نظر من راهش فرستادن دختر نوجوان به این عرصه نیست اصلا به نظر من بازیگری با حیا منافات دارد.

زینب سادات

ببین وقتی این وادی پر از گناه و معصیته وارد شدن بهش هم اشکال داره. ما بی شمار در آموزه های دینی داریم که نزدیک گناه هم نشید. حتی یوسف پیامبر علیه السلام هم می گه خدایا اگر تو نجاتم نداده بودی به گناه می افتادم... خب حالا چند نفر از ما یا فرزندان مون تقوایی بیشتر از حضرت یوسف داریم. راه حلی وجود نداره. باید ممیزی ها رو سخت تر کرد. وگرنه وارد کردن بچه های مذهبی و داغون کردن دین و ایمان اونها توی این عرصه ها اشتباهه محضه!